صفحه اصلی  |   درباره ما  |   تجهیزات هتل  |   خبرنامه  |   تبلیغات  |   اطلاعات هتل های ایران  |   بانک اطلاعات  |   تماس با ما
 
 
» تازه ها و خواندنی ها » تازه های صنعت هتل
بزرگ ترین هتل زیر آب جهان؛ شاهکاری دیگر از صنعت هتل در دوبی 91/02/30
کد خبر 193
ارسال به دوستان
Send

 

به نظر می رسد که عطش دوبی برای نمایش شاهکارهای معماری در دنیای هتل ها پایان ندارد و هر از چند گاهی باید شاهد خلق یکی از این سازه های منحصر بفرد در آن باشیم که آخرین آنها تلاش برای ساخت بزرگ ترین هتل زیر آب جهان است.

اماراتی ها که طی یک دهه گذشته به رغم محدودیت های جغرافیایی، فرصت های متعددی را برای به رخ کشیدن قدرت سرمایه و بهره گیری از دانش روز در ساخت و ساز هتل نشان دادند، این بار هم در پی خلق یکی دیگر از شاهکارهای معماری در این عرصه هستند که در نوع خود بی نظیر است؛ یک پروژه استثنایی و احداث بزرگ ترین هتل زیر آب جهان که در برابر هر جریان غیر منتظره ای همچون سونامی مقاوم است و نسل جدیدی از سازه های همگام با طبیعت را به نمایش می گذارد. البته این دومین تلاش اماراتی ها برای ساخت چنین هتلی به شمار می آید چراکه پیش از این نیز پروژه ای با نام Hydropolis در سال 2009 قرار بود احداث شود که بحران مالی مانع از تامین منابع مورد نیاز آن شد.

طبق اظهارات سازندگان (DOT) Deep Ocean Technology و شرکت سوئیسی BIG InvestConsult، این پروژه یک هتل ایستاده در آب با بهره گیری از سه پایه فولادی است که آنرا به کف دریا متصل ساخته و طبقات اقامتی و تفریحی آن در زیر و روی آب توسط صفحات شکل می گیرد به نحوی که می توانند با تغییر وضعیت خود شرایط سازگاری با جریانات جوی و دریایی را پدید آورند.

صفحات بالایی در فاصله ای 5 تا 7 متری از سطح آب، شامل محل فرود هلی کوپتر، رستوران، استخر شنا، مراکز درمانی و باغات مصنوعی و بالکن های ویژه ای است که نماهایی زیبا از کرانه های دوردست را ارائه می کنند. در حالی که طبقه زیرین، 10 متر پایین تر از امواج با مساحت هزار متر مربع که گفته می شود شامل 21 اتاق دو نفره است، مهمانان را علاوه بر تماشای دنیای زیر آب به یک باشگاه شیرجه نیز دعوت خواهد نمود. نکته جالب درباره این طبقه آن است که در صورت لزوم قادر خواهد بود تا از طریق استوانه مرکزی به سطح آب حرکت کرده و روی آب قرار گیرد!

سرمایه گذاران و سازندگان این پروژه ادعا دارند که این سازه یک ابزار آزمایشگاهی برای تحقیق در دل اقیانوس و شناخت اکوسیستم های دریایی و فعالیت های زیست محیطی است. اما آنچه که اماراتی ها از این هتل می خواهند ارتقا آمار گردشگران ورودی به این کشور است. آماری فراتر از 9.3 میلیون نفری که در سال گذشته جذب سواحل و مراکز خرید آن شدند.

 

 

جهانی بیاندیشیم، حرفه ای عمل کنیم
استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع "بازار هتل" مجاز است.

نظرسنجی
کدام مشوق بیش ترین تاثیر را در جذب سرمایه گذاران ساخت و ساز هتل دارد؟
 
 
 
 
 
 
 
© کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به شرکت بازار هتل آرینا می باشد. RSS